Artvin Hopaspor Kulübü Yeni Yönetiminden ASKF Ziyareti

Artvin Hopaspor Kulübü görev değişikliği sonrası Federasyonumuzu ziyaret ederek tanışma ve yeni sezonda neler yapılabileceğine ilişkin Federasyonumuz ile görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyarete Kulüp Başkanı Mubin ÇAKMAK, Yönetim kurulu üyelerinden Murat ÖZÇEP, Murat BALKAYA ve Adem ÇAKMAK Federasyonumuzu temsilen Başkanımız Sadettin DAĞ ve Erol ASLAN katıldı.

Görüşmede açıklamalar yapan Başkan konuşmasına iyi niyet dileklerinde bulunarak İlimizde Hopaspor u bir üst lige çıkarabilmek için neler yapılması gerekiyor ise birlik beraberlik içerisinde el ele vererek çalışmak gerektiğini. Bu Kulüp bugün Hopaspor dur Yarın Arhavispor, Borçkaspor veya Çoruhspor olabilir hangisi olur ise olsun İlimizde bir takımın Profesyonel Liglerde oynaması gerektiğini ifade etti. Bu Kulübün sadece İlçemizin takımı olmadığını adından da anlaşılacağı üzere İlimizin takımı Artvin Hopaspor dur dedi. Bu sebeple destek olmadan her yıl aynı ligde yer saymanın anlamsız olduğunu ve bunu yapabilmek için kurum ve kuruluşlarla koordinasyonun şart olduğunu belirtti. Kendileri bulundukları Bölgesel Amatör Lig deki Kulüp Başkanlarını davet ederek sezon öncesi tanışma ve görüşme yapacağını ve bunun belki de Türkiye de bir ilk olacağını ifade etti. Sporun İçine siyaseti sokmadan saha içerisinde bu tür oluşumlar gözetmeden amaçlarının herkesin siyasi düşüncesine saygı duyarak sadece sporu daha iyi yerlere getirmek için güç ve enerjimizi bunun için kullanacaklarını. Hopa ilçesinin hareketli bir ilçe ve sürekli gelişim içerisinde bir ilçe olduğundan maçlarını toplam ilçe nüfusunun yarısının izlediğine bu insanların daha iyi takım görmeleri gerektiğini. Geçmiş dönemlerde Kulübe her zaman destek olduğunu ancak bu yıl Yönetime soyundukları için çok daha iyi yerlere gelmek için birlikte çalışmamız birbirimize destek olmamız gerektiğini ifade etmiştir.