Artvin ASKF’nin Sıradaki Durağı Ardanuç İlçesi Oldu

Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’ın yaklaşık iki hafta önce ilçe kulüp başkanı ve yönetimleriyle yaptığı toplantılarda ilçe sporunun sorunlarını dinlemek, varsa sorunlarına çare bulmak, gençleri spora kazandırmak için başlattığı çalışmaya Ardanuç İlçesinde devam edildi.

Toplantıya Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’ın yanısıra Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Ak Parti Ardanuç İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, Ardanuç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Emrah Yılmaz, Ardanuçspor Kulübü Başkanı Bora İnal ve ilçede spora gönül vermiş olan antrenör ve yöneticiler katıldı.

Toplantı hakkında açıklama yapan başkan Sadettin Dağ; “Ardanuç ilçemizde spor tesisi bakımından eksiklerini gidermiş bir ilçemizdir. Ama görünen odur ki sadece spor tesislerinin yapılmış olması yetmiyor. Spor yapılmasının da bir bilinç içerisinde olması gerektiği noktasında çalışmaların başlatılması gerekiyor. Geçen yıl bir nebze olsun ki buraya bir çalışma yapmıştık ancak ancak olumlu bir netice alamadık. Bu yıl yapacağımız bu çalışma sonrasında tesislerimize sporcular dolup taşacağı bir dönem olacaktır. Bu bilincin oluşması için bugün bu toplantıya iştirak eden sayın belediye başkanımıza, ilçe spor müdürümüze, Ak Parti ilçe başkanımıza ve spora gönül vermiş olan bütün kişilere buradan teşekkür etmek istiyorum. İnanıyorum ki buradaki birlik beraberlik sağlandığı zaman arzu etmiş olduğumuz Ardanuç ilçesindeki spor aktivitelerinin diğer İlçelerdeki seviyelere gelmesidir” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşma yapan Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım demir ise;  “Gençliğin spor yapması noktasında elimizden gelen her türlü gayreti sarf edeceğiz. Bu güne kadar ihmal edilmiş olan gençlerimiz inşallah bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalarla mağdur olmayacaklar” dedi.

Katılımcılar arasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantı, hatıra fotoğrafı çekilerek sonlandırıldı.