Arhavispor 3. Lige, Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lige Yükseldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun 08.07.2020 tarihinde aldığı kararla Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan temsilcimiz Arhavispor TFF 3. Lig’e yükseldi. Bu durumda Artvin Amatör Ligini şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da önümüzdeki sezon TFF Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararda “Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e 11 grubun lideri terfi edecektir.” denildi. böylelikle Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan temsilcimiz Arhavispor TFF 3. Lig’e yükselmiş oldu.

Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lig’de

Alınan kararın ardından Arhavispor’un 3. Lige yükselmesi ile birlikte Artvin Amatör Lig 2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da baraj maçı oynamadan Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş oldu.

Artvin Hopaspor 2. Lig Yolunda

Bu arada TFF’nin almış olduğu karar doğrultusunda TFF 2. Lig 1. Grupta 5. sırada yer alan temsilcimiz Artvin Hopaspor’a da 2. Lig kapısı aralandı. 3 grup bulunan TFF 3. ligde gruplarında 2, 3, 4, 5. sıralarda bulunan takımlar arasında tek maç eleminasyon sistemine göre Antalya’da 20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak gece maçları sonucunda 1 takım 2. lige yükselecek.

Arhavispor’a 3. Ligde, Artvin Çoruhspor’a Bölgesel Amatör Lig’de, Artvin Hopaspor’a da TFF 2. Lig yükselme maçlarında başarılar dileriz.

Artvin ASKF Başkanlığı