“İnsan, Doğa ve Spor” Temalı Foto Safari Gerçekleştirildi

Fenomenler Artvin’in Doğasını Fotoğrafladı

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Ormanspor Kulübünün bu yıl ikincisini düzenlediği 250 kilometrelik Şavşat-Borçka Ekoturizm rotalarını da içeren foto safari ile bölgenin eşsiz doğası fotoğraflandı.

Artvin’de yaşayan binlerce takipçisi olan Fenomenler, yerel ve Ulusal basının katıldığı foto safaride kentin doğal güzellikleri fotoğraflandı.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yeşilin tonlarının yerini renk cümbüşüne bıraktığı kentte Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün turizme kazandırdığı noktalardan olan Sahara Milli Parkı, Papart Vadisi ve Borçka Ekoturizm rotaları yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Kentin Doğal Güzelliklerini ortaya çıkarmak adına yapılan safaride fenomenler gündüz çekilen fotoğrafların yanı sıra Papart yaylasında çadırla konaklama ile gece fotoğrafçılığı da yaptı.

“İnsan, Doğa ve Spor” teması ile gerçekleştirilen foto safari, Şavşat Yavuzköy Seyir Tepesinden başlayarak, Şavşat Karagöl, Rutav Gölü, Balık Gölü, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Maral Şelalesinin ardından iki ilçeyi birbirine bağlayan Macahell geçidi yolu kullanılarak Borçka Karagöl’de son buldu.

Artvin’in doğal güzelliklerini sonbahar renkleriyle fotoğraflama imkânı bulan fotoğrafçılar organizasyondan oldukça keyif aldıklarını dile getirdi.