Bakan Kasapoğlu, ASKF Hizmet Binasının Açılışını Gerçekleştirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Artvin ASKF’nin hizmet binasının resmî açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Artvin Valisi Yılmaz DORUK, Ak Parti Artvin Mvilletvekili Ertunç Erkan BALTA, Ak Parti İl Başkanı Fatih TAHTALI, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin KURT, Artvin Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan YILDIRIM, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanı Egemen ÇETİN, TFF İl Hakem Kurulu Başkanı Halit UÇAR, ilimizde faaliyet gösteren kulüp başkanları ve 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı sporcuları katıldı.

Bakan Kasapoğlu açılış konuşmasında; Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının sporun içerisinde çok önemli yerinin olduğunu, bir çok sporcunun antrenörün yetiştirilmesinde önemli vazife üstlendiklerini, kendilerinin de bakanlık olarak her daim destekçileri olacaklarını belirtti. Ayrıca bakan Kasapoğlu, yeni satın alınan hizmet binasının hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Artvin ASKF Başkanı Sadettin DAĞ ise konuşmasında; “Sayın Bakanımızı ve beraberindeki heyeti ASKF’de konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizin Sosyal ve Ekonomik yönü kısıtlı olduğu için spor organizasyonlarında kulüplere ve sporculara yeterli destek sağlanamıyor. Verilecek desteğin sürekliliği açısından ASKF bünyesinde halı saha, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları yaparak işletme kurmak, buradan elde edilecek gelirin başarılı sporculara ve kulüplere aktarılması için önemli bir kaynak oluşturacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu da gerekli talimatı vererek konu üzerinde çalışmalar yapıp hızlı bir şekilde çözüm üreteceklerinin sözünü verdi.

ASKF Başkanı Sadettin DAĞ, Bakan KASAPOĞLU’na Hatila Vadisinin görsel zenginliklerini içeren tablo hediye etti. Protokolün hatıra fotoğraf çekimi sonrasında ziyaret sona erdi.