Çaykur Rizespor’dan Artvin ASKF’ye Ziyaret

Çaykur Rizespor Altyapı sorumlularından Serkan KARAVİN, Habip AGUN, Sadullah KÖSE, GGM Koordinatörü ve Elit Lig U-16 Teknik sorumlusu Recep AKYILDIZ ile U-12 yaş altı direktörü Bilal KARAFAZLIOĞLU Artvin ASKF’yi ziyaret etti.

Ziyaret hakkında bilgi paylaşan Serkan Karavin; “Öncelikle Artvin ilinde göstermiş olduğunuz misafirperverlik için Çaykur Rizespor Kulübü adına çok teşekkür ediyorum. Bugün burada bulunmamızın amacı Çaykur Rizespor kulübümüzün gelecekteki yıldızlarının belirlenmesi için yapacağımız ortak çalışmanın zeminini oluşturmaktır. Görüyorum ki Artvin işbirliği noktasında tahminlerimizin ötesinde kurumsallaşmış bir çok sorunu geride bırakmış. Bu anlamda ASKF Başkanı Sadettin DAĞ’a gayretli çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Habip AGUN ise;”Yyapmak istediğimiz projeden Artvin ve Rize ilimiz birlikte istifade edecektir.Bu anlamda bizleri kabul ederek sohbet zemini hazırladığınız için teşekkür ederim” dedi.

Sadullah KÖSE de; “Çaykur Rizespor olarak Artvin’de planladığımız geleceğin yıldızlarının belirlenmesi projesinin kesinlikle karşılık bulacağını ve şimdiden heyecanlandığını bu anlamda bize göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü ASKF Başkanı Sadettin DAĞ’a teşekkür ederim” dedi.

Başkan Sadettin DAĞ yapmış olduğu açıklamada; “Öncelikle Çaykur Rizespor Kulübü yöneticileri ve Teknik heyetini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. İlimizde yapılması planlanan geleceğin yıldızlarının belirlenmesi için yapılacak çalışmanın kesinlikle karşılık bulacağına inancım tamdır.
Bugün bizlere aktardığınız projenein yürüyebilmesi için yönetimsel anlamda hiç ir eksiğimiz yoktur ASKF olarak gerek Antrenörler gerek Hakemlerimiz sporcuların yetiştirilmesi hususunda gerekli seviyedeler, sadece işletimsel anlamda tesis ve sahalarımızın yetersiz olduğunu biliyoruz bu eksikliğin nereden kaynaklandığını ve çözümünün nasıl olacağını Sn.Valimiz ve Belediye Başkanımıza ilettik ümit ediyorum ki bu ve buna benzer projelerin başarılı olabilmesi için gereken yapılacaktır. Son dönemlerde haber kanallarında ve gazete başlıklarında sıkça karşılaştığımız gençliğin en büyük tehdidi olan kötü alışkanlıklardan, teknoloji ve madde bağımlığının önüne geçilebilmesi için spor yapmanın ne kadar önemli olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Çaykur Rizespor kulübümüzün bu günkü ziyaretinden ilimiz gençliğinin haberi olduğunda çok sevinecekleri bir proje olacaktır. Model alabilecekleri bir spor kulübünün ilimizde sorumluluk hissederek birşeyler yapmaya çalışması gençlik adına ilimiz adına sevindirici bir durumdur. Çaykur Rizespor kulübümüzün çok değerli yönetim kurulu üyelerine alt yapıda görev yapan çok değerli hocalarıma bizlere zaman ayırarak projeye katkı sağlayacağımız bir kurum olarak gördükleri için yönetim kurulum adına Serhat şehir Artvin adına ve her şeyden önemlisi geleceğin asla ihmalinin bile düşünülmemesi gereken gençlik adına şükranlarımı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 

19