Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’nden Spora ve Turizme Örnek Proje

“Çoruh Ekoturizm” Projesiyle Artvin’in Doğal Güzellikleri hem Turizme Kazandırılacak hem de yapılan parkurlarda bisiklet yürüyüşü, doğa yürüyüşü, vb. Sporlar yapılabilecektir.

Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta yürüyüş yolu, orman yolu, stabilize köy yolu ve bisiklet yolu olmak üzere 4 ayrı parkur oluşturulacak.

Güzergah boyunca yapılacak, yürüyüş yolu, ahşap köprüler, korkuluklar, çeşme, oturma bankları, masalar, kamelyalar, seyir terasları, ağaç, bitki ve hayvan tanıtım tabelaları ile yerli ve yabancı turistlere büyüleyici bir parkur sunulması düşünülürken bu eşsiz güzellikler içerisinde sağlıklı yaşam için yürüyüş ve spor yapmak her yaştan insanlar için kaçınılmaz olacaktır. 2021 yılında da Seyitler – İbrikli güzergahı yapımı planlanacak olması Artvin’e bir başka güzellik katacaktır.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı olarak; Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ ye, Artvin Valisi Sayın Yılmaz Doruk’a , Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey’e, Orman Bölge Müdürü Sayın Dr.Mimar Sinan Özkaya’ya teşekkür ederiz.