Artvin 7 Mart Spor Kadın Hentbol Takımı 1. Lige Yükseldi

BÜYÜK BAŞARILAR GÜÇLE DEĞİL AZİMLE KAZANILIR

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2. Liginde mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü kendi gurubundan namağlup lider çıkarak Türkiye Hentbol 1. Ligine yükseldi.

2019-2020 sezonunda Kadınlar 2. Ligi C gurubunda oynadığı tüm müsabakaları kazanarak gurubunu lider tamamlayan ve dikkatleri üzerine çeken Altın Kızlar 1. Lige yükselmek için Play-off oynamaya hak kazanmıştı, Covid-19 salgını nedeniyle Türkiye Hentbol Federasyonu’nun aldığı karar doğrultusunda Play-off oynayacak tüm takımlar 1. Lige yükseltildi.

Artvin 7 Mart Spor Kadın Hentbol takımı 2020-2021 sezonunda THF 1. Liginde Artvin’i temsil edecek

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Hentbol Antrenörü Murat ÜLKER tarafından açıklamalarda bulunuldu, ÜLKER; “Türkiye Hentbol 1. Ligine yükseldiğimiz için çok heyecanlıyız, çok mutlu olduk, Artvin’imizi bu kadar üst seviyede temsil edecek olmak bizi gururlandırdı. Beş yıl önce belirli hedefler koymuştuk şükürler olsun ki hepsine sırasıyla ulaştık. 2015’de Gençlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesindeki sporcularla Artvin 7 Mart Spor arasındaki iş birliği ile belirli hedefler koyduk ve proje takımı olduk çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamda;

  • 2017 yılında Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye 3. olduk.
  • 2018 yılında Okul Sporların da Orta Okullar kategorisinde Türkiye 2. olduk.
  • 2018 yılında Antalya/Alanya ilçesinde düzenlenen açık alan Türkiye Hentbol Şampiyonasında 1.olduk.
  • 2019 yılında Kulüplü Küçüklerde Türkiye 2. olduk.
  • 2019 yılında bizim için önemli bir adım olan Bölgesel Ligde Türkiye 3. olduk.
  • 2020 THF 2. Lige yükselme başarısı gösterdik ve son olarak 2019 – 2020 Hentbol sezonunda 2. Ligde grup birincisi olarak Türkiye Kadınlar Hentbol 1. Ligine yükseldik.

Beş yıllık bir planlama ile ciddi bir alt yapı projesi olduğumuzu ispatladık, tamamen kendi yetiştirdiğimiz sporcularla bu başarılara adımızı yazdırdık. Artvin Hentbol kültürü olan bir kent içerde oynadığımız tüm müsabakaları kapalı gişe oynadık harika bir seyirci desteği arkamızda bu şampiyonluğu en başta cefakâr taraftarımıza hediye ediyoruz. Kadınlar 1.Ligine yükselmek bizleri çok sevindirdi.

Bir konuya değinmeden geçemeyeceğim, Hedefiniz ve Planlarınız olduğunda düzenli ve disiplinli bir çalışma ortamı yaratmışsanız eğer nerede olduğunuzun pek bir önemi olmadığını biz Artvin’den göstermiş olduk. Şimdi hedeflerimiz daha büyük Artvin halkına keyifli müsabakalar seyrettireceğiz, tekrar sahaya çıkmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Antrenörü olan Murat ÜLKER; “Bu süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen; Valimiz Sayın Yılmaz DORUK’a, Milletvekilimiz Sayın Av. Erkan BALTA ‘ya, Milletvekilimiz Sayın Av. Uğur BAYRAKTUTAN’a, Belediye Başkanımız Sayın Demirhan ELÇİN’e ,İl Başkanımız Sayın Fatih TAHTALI ‘ya, Meclis Başkanımız Sayın Furkan ÇAKMAK ‘a, Çoruh Üniversitesi Rektörü Sayın Fahrettin TİLKİ’ye ,Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fahri ACAR’a, Gençlik spor ve İl Müdürümüz Sayın Mustafa DEMİRKIRAN’a , Sayın Opr.Dr.İrfan AKALIN’ a , Sayın ASKF Başkanı Sadettin DAĞ ‘a, Deniz Bank Müdürü Sayın Akan SANCAR’a, Hentbol İl Temsilcisi Egemen ÇETİN’e, Villa Da Butik Otel, Artvin Hal ‘ a tüm taraftarlarımıza ,sporcularım ve değerli ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Kadınlar Getbol 1. Liginde; Polatlı Belediyesi Spor Kulübü, Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü, Sivas Belediyespor Kulübü, Araç Belediyesi Spor Kulübü, Tekirdağ 14 Kasım Malkara Spor Kulübü, Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübü, Çankaya Eğitim Gençlik Ve Spor Kulübü, Bolu Belediyesi Spor Kulübü, A.B.B Ego Spor Kulübü, Maltepe Spor Kulübü, Adasokağı Spor Kulübü, Yozgat Aile Ve Sos.Pol. Gsk., Mudanya Belediyesi Spor Kulübü, Oğuzeli Halk Eğit. Merkezi Spor Klb., Ordu Gençlerbirliği Spor Kulübü ile karşılaşacak Artvin 7 Mart Spor Kulübü’ne şampiyonluk yolunda başarılar dileriz.