Vali Doruk, Amatör Spor Kulüplerinin Sorunlarını Dinledi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Profesyonel ve Amatör Spor Kulüplerinin Yönetim Kurulu Başkanlarıyla bir araya gelerek sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya il genelinde faaliyet gösteren amatör ve profesyonel spor kulüplerinin başkanlarının tamamı ile Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Saadettin Dağ ve İl Federasyon Temsilcisi Uluer Çelik katıldı.

Vali Doruk, amatör spor kulüplerinin özellikle gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması, her yaşta insanın sporla buluşması ve sağlıklı nesiller yetiştirmek açısından oldukça önemli olduğunu söyledi.

Spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarına vurgu yapan Vali Doruk, 11 yıl aradan sonra yeniden 3. Lige çıkan Artvin Hopaspor’u, Efeler Ligine çıkan Arhavi Belediyespor Erkek Voleybol Takımını, BAL liginde mücadele Arhavi Belediyespor ile 1. Lige yükselen Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı bir kez daha tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Doruk, valilik olarak bütün kulüplerin yanında olmaya gayret ettiklerini söyledi.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda, amatör kulüplerin yöneticileri, yaşadıkları sorun, sıkıntı, ihtiyaç ve taleplerini dile getirdi.

İlginin oldukça yoğun olduğu ve son derece verimli ve faydalı geçen toplantıda, amatör spor kulüplerinin temsilcileri, Artvin’de amatör sporun gelişmesi için yapılması gerekenler konusunda da görüşlerini ve önerilerini dile getirme fırsatı buldu.