Vali Doğanay’dan Artvin ASKF’ye Ziyaret

Artvin Valisi Ömer Doğanay görev yaptığı süre içerisinde “Artvin’deki tüm kulüplerimizin başarılarından ötürü gurur duyduk.” dedi.
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül,  İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, Futbol Saha Komiserleri Derneği Başkanı Saffet Çakmak ile ASKF yönetim kurulu üyeleri Vali Doğanay’ı federasyonun yeni binasında karşıladı.
Yaklaşık 1,5 saat süren ziyarette Artvin’deki sportif faaliyetler masaya yatırıldı.
Artvin Valisi Ömer Doğanay yaptığı konuşmada Artvin’ i ve insanlarını da çok sevdiğini ifade ederek şunları söyledi:
“Artvin ve ilçeleri coğrafi yapısı itibarıyla insanları adeta çekiyor. Doğasıyla, deniziyle, sınır kapısıyla, ticaretiyle, barajlarıyla, yeşilliğiyle ve kültür etkinlikleriyle her zaman önü açık bir il olmuştur. Her geçen gün turizm yönünden büyük gelişmeler sağlıyor. Böyle güzel bir kentte görev yapmak bizlere de gurur veriyor. İnsanların, devletin makam arabasını gördüklerindeki saygı, gözlerindeki ışık, devlete karşı duyduğu sevgi ile devlete olan bağlılığını gösteriyor. 2 seneye aşkın Artvin’de görev yaptım. İşimi her zaman en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Vatandaşlarımın bütün sorunlarını gidermeye çalıştım. Ben sporun bütün dallarını seviyorum. Hiçbir zaman ayırmam. İnsanları kaynaştıran, birlik ve beraberlik sağlayan, dostlukları perçinleştiren spor sahaları ve spor salonlarıdır. Artvin Hopaspor Bal liginden 3. lige çıktı. Hopa’da oynanan çoğu maçlarına gittim. Yükselme müsabakaları için Malatya ve Sivas’a Valilik olarak otobüsler tutarak binlerce seyirci gönderdik. Bu bir dayanışmadır. Birlik ve beraberliktir. Artvin Belediye Basketbol takımımız 1.lige , Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü voleybol takımları efeler liginde mücadele veriyor. Artvin genelindeki tüm kulüplerimize başarılarından ötürü gurur duydum. Bunlar çok güzel şeylerdir. Bu kulüplerimizin her zaman yanında olmak gerek. Ayrıca sporu insanlarımıza gençlerimize sevdirmek gerek. Devlet olarak amatör branşlar da spor yapan kulüplerimize yardımda bulunduk. Bunlar güzel ve olumlu şeylerdir. Ben Artvin’i çok sevdim. İnsanlarını sevdim. Kültürünü, saygınlığını, birlik ve beraberliğini ve dayanışmayı, doğasını ve bütün güzelliklerini sevdim. Artvin’i unutmam mümkün değil. Ankara’da kapım her zaman açıktır. Tüm Artvin halkıma sevgi ve şükranlarımı sunuyorum,” dedi.
Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ ise ziyaretinden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, “Sporun bütün faaliyetlerinin hiçbirini ayırım yapmadan destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. 2 sene gibi kısa bir zamanda Artvin de spor camiasında ve de genelinde herkesin gönlünde büyük sevgi ve taht kurdunuz. Artvin ASKF binamızın tahsisinde göstermiş olduğunuz hassasiyet sonucu binamızı almamıza neden oldu. Eğer sizler bu yeri bize tahsis etmeseydiniz bu yeri önce kiralamamız sonradan da almamız söz konusu olamazdı. Çok teşekkür ediyorum. Valimizle birçok ilkleri birlikte gerçekleştirdik. Federasyon binamızın satın alınmasında bizlere yardımcı oldu. Artvin ilimizden ayrılmanızdan ötürü de üzüntülüyüz. Sizlere bundan sonra ki yaşantınızda sağlıklı bir yaşam ve görevinizde de başarılar diliyorum” dedi.
Federasyon binasının ilk ziyaretçilerinin başında Vali Doğanay’ın geldiğini belirten Dağ, ziyaretin anısında Arapça alfabesinin ilk harfi olan Elif ile ve üzerinde Ayetel- kürsü işlemeli yazılı tabloyu Doğanay’a hediye etti.

Ziyaret, günün anısına çektirilen fotoğrafın ardından sona erdi