Hayat Boyu Öğrenme Şenliği Düzenlenecek

Artvin Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlenecek “Öğrenme Şenliği’nin” hazırlık toplantısı yapıldı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, daire amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ da toplantıda hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, burada yaptığı sunumda, öğrenme faaliyetlerinin tam olarak gerçekleştirilmesi adına yapılması gereken hususlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Hayat Boyu Öğrenme Şenliklerinin ana temasının “Öğrenme” olduğunu belirten Kahveci, “Öğrenme Şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinliklerin bütünüdür.” dedi.

Toplantıya katılan resmi, özel ve sivil toplum kuruluşların hayat boyu öğrenme sürecinde sağlayacakları katkılar ve yapılabilecek işbirliği hususlarında görüş alışverişi yapıldı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise halkın hayat boyu öğrenmenin önemini fark etmesine destek olacak bir çalışma olduğunu, bu alanda şehirde bir farkındalık ve heyecan oluşturacağını ve konunun önemsenmesi gerektiğini söyledi.

Öğrenme Şenliğinin tarihinin ve yapılacağı yerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtilen toplantıda diğer katılımcıların görüş alışverişiyle sona erdi.