Bölgesel Amatör Lig Sona Erdi

TFF Bölgesel Amatör Lig’de 2021/2022 Sezonu, 10.04.2022 Pazar günü oynanan müsabakalarla sona erdi.

Bölgesel Amatör Lig 2. Bölge 3. Grupta yer alan temsilcilerimizden Artvin Çoruhspor son hafta müsabakasında deplasmanda karşılaştığı Ağrı Vefaspor’a 5-2 mağlup olarak 31 puanla ligi 4. sırada tamamladı. Bölgesel Amatör Ligde ilimizin kontenjanı 1 takım olduğu için küme düşen Artvin Çoruhspor, önümüzdeki sezon Artvin Amatör Ligde yer alacak

Artvin Çoruhspor ile aynı grupta yer alan temsilcimiz Arhavispor ise son hafta müsabakasında evinde ağırladığı Kars 36 Spor’u 4-1 mağlup etti ve Doğubayazıt Belediyespor ile birlikte 39 puanla liderliği paylaştı. 3. Lige terfi müsabakalarına katılacak olan takımın belirleneceği baraj müsabakası Doğubayazıt Belediyespor ile Arhavispor arasında 13.04.2022 Çarşamba günü Erzurum’da oynandı. Bu müsabakayı 3-0 kazanan Doğubayazıt Belediyespor 3. Lige terfi müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Önümüzdeki sezon ilimizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek takım ise Amatör Lig şampiyonu Borçkaspor ile bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Arhavispor arasında oynanacak play-out müsabakası sonucunda belli olacak.

Borçkaspor ile Arhavispor arasında oynanacak müsabakanın tarihi ilerleyen günlerde belirlenecek.

2021/2022 sezonunda ilimizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Artvin Çoruhspor ve Arhavispor kulüplerine teşekkür eder, önümüzdeki sezon yer alacakları liglerde başarılar dileriz.

Artvin ASKF Başkanlığı