ASKF’nin İftarında Önemli Konukları Vardı

Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu’nun (ASKF) çok önemli konukları Vardı. İftar programında ASKF Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Trabzon ASKF Başkanı olan Cahit Erdem, TFF Bölge Müdürlüğü’ne yeni atanan Trabzon Bölge Müdürü Milli eski Futbolcu Serdar Bali Milli Takımlar Antrenörlerinden H. Serkan Albayrak, Tonya Gençlik Hizmetleri ve Spor eski ilçe müdürü Abdullah Malkoçoğlu katıldı.

Artvin Grand Hotel’de verilen iftardan sonrası ASKF’nin yeni yeri olan İnönü Caddesi üzerindeki İl Özel İdaresi’ne ait olan eski Hekimevi’nde çay sohbetinde önemli bir müjde verildi. Özel İdaresi’ne ait olan bu yerin mülkiyetiyle satın alınarak ASKF’ye yer kazandırılması girişiminde bulunulduğu ve bunun için gerek Artvin’de gerek Ankara’da ciddi çalışma içinde olunduğu belirtildi. ASKF’ye mutlaka bir yer kazandırılması ilk hedef olarak öne çıktı.

İftar sonrası ASKF’de kısa bir konuşma yapan Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, “Mübarek Ramazan Ayı’nın son günleri içindeyiz. Bu akşam çok değerli büyüklerimizle birlikte iftarımızı açtık. ASKF Konfederasyon Genel Başkan Yardımcımız, aynı zamanda Trabzon ASKF Başkanı Sayın Cahit Erdem, TFF Bölge Müdürümüz, 70’li yıllarda Trabzon Spor’da 4 lig şampiyonluğu yaşamış, Beşiktaş’ta Milli takımda Türk Futboluna hizmet etmiş, spor yazarı Sayın Serdar Bali, Milli Takımlar Antrenörü Sayın H. Serkan Albayrak ve Abdullah Malkoçoğlu bu akşam bizleri onurlandırmışlardır..

Aslında biz kendilerini ziyaret etmeyi planlıyorduk. Eski yerimizin buraya yaşanması nedeniyle ziyaretimizi bayram sonrasına ertelemiş olduk. Bu akşam Kendileriyle birlikte olmamızdan büyük omur be mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek isterim. Bu bize verilen değerin bir göstergesidir. Artvin Amatör Spor Kulüpleri adına teşekkür ediyorum.

SİZLER YANIMIZDA OLDUKÇA BU BİRLİK VE BERABERLİKLE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOKTUR

Artvin en eski illerimizden birisidir. Sosyo-ekonomik ve coğrafi olarak zor bir iliz. Ama sizin gibi değerli büyüklerimiz yanımızda olunca aşılamayacak engel yoktur. Bu anlamda bütün kulüp arkadaşlarıma, hakem arkadaşlarıma ve dernekteki arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar, bu akşam bunu bir kere daha gösterdik.

TÜM İSLAM ÂLEMİNİN, ÜLKEMİZİN HALKIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM

Bayrama giriyoruz. Bayramlar, kardeşliğin, dostluğun yaşatılmasında dargınlıkların sonlandırılmasında, dayanışma, birlik ve beraberliğimizin tesisinde çok önemli görev yapar. Bu vesileyle Tüm İslam Âleminin bayramını kutluyorum.

Bizim daha önceki yerimiz Artvin Belediyesi eki hizmet binasındaydı. Şimdi Eski Hekimevi olarak bulunan İnönü Caddesi’ndeki bu yere taşındık. Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Bu yerin İl Özel İdaresi’nden satın alınarak ASKF’ye ait gayrimenkulü olmasını istiyoruz. Bunun için girişimlerde bulunduk. Konuyu Sayın Genel Başkan Yardımcımıza, Konfederasyonumuza ilettik.”dedi.

ASKF 81 İLDE AAKSAMADAN FAALİYET GÖSTEREN BİR STK’DIR

Ev sahipliğinden dolayı ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a teşekkür eden ASKF Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı Cahit Erdem Başkan Dağ’ın konuşmasının ardından müjdeli bir açıklama yaptı. Erdem, “Kulüpçü arkadaşlar ve Spor bileşenleri hepinize merhaba diyorum. Güzel bir iftar yemeğinde bir araya geldik. Bundan dolayı çok büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Artvin’e daha önce de geldim. Dost insanlarla, sıcak güzel yüzlerle karşılaştık. Sadettin kardeşimizin bizde yeri çok farklı. Burada birkaç saat da dursak güzel anılarla dönüyoruz. Başkan Trabzon’a geldiğinde mutlaka uğrar sohbet ederiz. İnanıyorum ki Trabzon Artvin Dostluğu ileriki günlerde güzel şeylere vesile olur.

Bu akşam TFF çiçeği burnunda bölge müdürümüz Sayın Serdar Bali ve Milli takımlar alt yapı sorumlusu H Serkan Albayrak ile birlikte iftar yemeğinde sizlerle buluşmak için geldik. Ev sahibi Artvin ASKF’ye teşekkür ediyorum. Türkiye’de 81 ilde aksamadan, kesintiye uğramadan faaliyetlerini sürdüren bir stk’yız. Her nereye giderseniz gidin, orada sizin güçlü bir STK’nız var.”dedi.

BURAYI ASKF’YE KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ  BAŞLAMIŞTIR. İNŞALLAH GÜZEL BİR NETİCE ALACAĞIZ

ASKF’lerin kalıcı yer edinmeleri için çalışmalar yapıldığını anlatan Erdem; “Biz illerde ASKF’lerimize kalıcı bir yer kazandırmak amacıyla çalışma başlattık. Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonuna da böyle bir yeri kazandırmak için çalışmamız var. Bunun için yerelde sayın valimizle, İl Özel İdaresi ile Ankara’da bunun için girişimimiz var. Bizde katkı koyacağız. İnşallah burasını kalıcı olarak tapusu ile ASKF’ye kazandırmış oluruz. Artvin’deki sinerji Artvin’deki bu enerji birçok ilde yok. Başkan Sadettin Dağ, iletişimi çok iyi kullanıyor. Hangi etkinlik yaptırsa, çalışma yapılırsa anında bize bilgi ve fotoğraflarla ulaştırıyor.” dedi.

BÖLGEYİ BÖLGELER İÇİNDE EN İYİSİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM

TFF Bölge Müdürü Serdar Bali, Artvin’de Artvin ASKF ile iftar yemeğinde birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek; “Bu akşam Artvin ASKF ile birlikte iftar açmak ve burada birlikte sohbet etmek beni mutlu etti. Göreve henüz yeni atandım. Şunu itiraf edeyim; Profesyonel camiadan geldiğim için aşağıda neler oluyor, neler yaşanıyor hiçbir fikrim yoktu.

Şimdi öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenmeye çalışırken de sizleri dinliyorum. Henüz 19 yaşında iken profesyonel ligde ağabeylerimin arasına girdim. O zaman toprak sahalar var. Diyordum ki, 1,65 ile sahaya çıkıyorum, 10 cm’i çamura gidiyor, 1,55’lik bir adam dolanıyor sahada. Bana her vuran da Bekir abi ile Rahmetli cemil vuruyordu.

Böyle bir dönemde şampiyonluklar yaşadım. Şimdi bölgede yapılması gereken şeyler yapılıyor. Gitmek, görmek, gezmek lazım… Bizde bunu yapacağız. Dertleri dinleyeceğiz. Şavşat’a gideceğiz. Yapabildiğimizi biz bizi aşan sorunlarda ilgili yetkililere ileteceğiz. Bölgemizin bölgeler arasında 1 numara olması için çalışacağız. Bu akşam ki ev sahipliğinizden dolayı Artvin ASKF’ye çok teşekkür ediyorum. Hopa’ya ayrıca geleceğim.” dedi

GENÇLİK HİZMETLERİ SPOR İL MÜDÜRÜ BÖYLE BİR GECEDE YOK!

Böyle güzel bir birlik ve beraberlik gecesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünün katılmamasının bir eksiklik ve hedefe yönelik çalışmalarda birlik beraberlik ruhuna zarar verdiğini, bunun Amatör spora olumsuz yansıdığını belirten Hopa Gençlik Spor eski İlçe Müdürü ve Artvin ASKF Başkan Yardımcısı Erdoğan Albayrak, Gençlik Spor İl Müdürüne sitemde bulunarak eleştirdi. Albayrak, “Burada İl Gençlik Spor Müdürünün olmaması büyük eksikliktir.

Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcısı, TFF Bölge Müdürümüz Artvin’e gelip bizi onurlandırmışlar. Hopaspor Kulübü Başkanı Hopa’dan gelmiş. Sen il müdürü olarak Artvin Merkezdesin ve davet edildiğin halde katılmıyorsun. Bunu doğru bulmuyorum. ASKF Başkanımız bu konuda konuşulmasından yana değil. Bunu kurumsal olarak değil kişi olarak Bu benim şahsi eleştirim ve sitemimdir. Böyle bir şey olmaz. Bu Amatör Spor kulüplerine zarar verir.”dedi.

Hopa Spor Kulübü Başkanı Oğuz Çapkınoğlu, TFF Trabzon Bölge Sorumlusu Serdar Bali’nin özellikle Hopaspor’u ziyaret etmek için geleceğin söylemesi üzerine; “Biz bundan büyük onur duyarız. ASKF Konfederasyon Başkanımız Sayın Cahit Erdem, TFF Bölge Müdürümüz Sayın Serdar Bali’nin bizi ziyaret etmesi Hopaspor’u elbette ki onurlandırır.”dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE TRABZON ASKF BAŞKANI CAHİT ERDEM KİMDİR?

1961 yılında Trabzon’da doğdu. KTÜ İnşaat ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümünden mezun oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi, Trabzon Belediyesi’nde mühendis, müdür, 5 yıl başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Amatör spor kulüplerinde futbol oynadı, dernek, sendika ve spor kulüplerinde kuruculuk, yöneticilik ve başkanlık yaptı.

5 yıl Federasyon temsilciliği, 9 yıl Futbol İl temsilciliği ve 15 yıl Trabzon ASKF Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Trabzon Ortahisar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinde Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Cahit ERDEM 2008 yılından beri Trabzon ASKF Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

SEDAR BALİ KİMDİR?

Serdar Bali 21 Temmuz 1956, İstanbul’da doğmuştur. daha çok Trabzonspor ve Beşiktaş’ta oynadığı dönemle tanınan Türk eski millî futbolcu ve spor yorumcusu. Şu anda spor yazarlığı yapmaktadır.

KARİYERİ Serdar Bali, babası Zekeriya Bali’nin Beykoz’de futbol oynaması nedeniyle 1956 yılında İstanbul’da doğdu. İki yaşındayken ailesiyle Trabzon’a döndü İlkokulu İskenderpaşa İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu ise Atatürk Ortaokulu’nda okudu. Trabzon Lisesi’nde okurken Sebat Gençlik kulübünde futbol oynamaya başladı. Bali, 1975-76 sezonu başında Trabzonspor’a transfer oldu. Beş sezon oynadığı Trabzonspor’da 101 maça çıkıp, 13 gol attı ve 4 lig şampiyonluğu yaşadı.

Bali, Temmuz 1980’de 8 milyon TL karşılığında Beşiktaş’a transfer oldu. Siyah beyazlı ekibin 15 sezon aradan sonra şampiyon olduğu 1981-82 sezonunda Galatasaray’la oynanılan 19. hafta maçında ayağı kırıldı ve uzun süre sahalardan uzak kaldı.

Temmuz 1985’te ise eski kulübü Trabzonspor’a geri döndü. Birkaç ay takımda forma giydikten sonra, 25 Ekim 1985’te teknik direktör Jürgen Sundermann’ın isteği doğrultusunda Denizlispor’a kiralandı. Denizlispor’da başarılı bir sezon geçiren Bali, geri dönmek istememesine rağmen, Trabzonspor kendisini geri çağırdı. İki sezon daha bordo mavili ekipte oynadıktan sonra, 7 Ağustos 1988’de Trabzonspor ve Beşiktaş arasında düzenlenen bir jübile maçıyla futbol kariyerini noktaladı.