Artvin ASKF’den Yusufeli Çıkarması!

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ, il genelinde gençleri spora teşvik etmek için ilçelerde bulunan spor kulübü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile düzenleyeceği toplantılara Yusufeli ilçesinden start verdi.

Yusufeli ilçesinde gerçekleşen toplantıya Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, TFF İl Temsilcisi Uluer Çelik, İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Yusuf Suat Sevinç, Yusufeli ilçesinde bulunan spor kulübü başkan ve yöneticileri, siyasi parti ilçe başkanları ile Yusufelispor’a geçmişte ve günümüzde katkı sağlayan yöneticiler katıldı.

Sporun geleceğinin konuşulduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Dağ; “Devletimizin yapmış olduğu tesisleşme yatırımlarını gençlerimizi spora teşvik ederek doldurmak bizim en önemli görevimizdir.  Bu hususta toplantımıza katılım sağlayan değerli yöneticilerimize çok iş düşmektedir. Gençlik ihmale gelmeyecek değerli bir varlıktır. Değerlerine sahip çıkmayan toplum, toplum olmaktan çıkıp başkalarının himayesi altına girer. Spor kulüplerinin yaşatılması konusunda yerel yöneticilerimize büyük iş düşmektedir. Kulüp yöneticilerimizin  organizasyonlarını sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için elbette maddi desteğe ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçların makul bir kısmı devletimiz tarafından karşılanabilmelidir. Yusufelispor’un birkaç yıldır amatör liglere katılmadığı görüldü. Bu ilimiz adına büyük bir eksiklikti. Ümit ediyorum ki bu eksiklik bu yıl giderilir. Yusufeli halkı; siyasetçisi, kanaat önderleri, yerel yönetimleri ile Kaymakamlığımız önderliğinde birlik olmalı ve kendisine yakışan bir şekilde temsil edilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’ın konuşmasının ardından katılımcılar arasında fikir alışverişi yapılarak çektirilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.