Artvin ASKF Başkanı Dağ ve ARTSO Başkanı Kurt’tan Anlamlı Hediye

Artvin Valisi Ömer Doğanay, kentte bu yıl düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde sahne alan Aşık Coşari’nin, dörtlüğüyle taşlama yaparak dile getirdiği yeni saz isteğini yerine getirdi.

Vali Ömer Doğanay Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ile Ardanuçlu Ergül Keskin’i (Aşık Coşari) makamında kabul etti.

Aşık Coşari, Artvin Valiliğince bu yıl ikincisi düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinde sahne alarak sazının eskidiğini esprili bir şekilde anlatan bir dörtlük okumuştu.

Etkinliklere katılan Vali Doğanay, beraberindeki Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt ile Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ’dan Aşık Coşari’nin saz istediğini yerine getirmeleri istemişti.

Vali Doğanay ile Aşık Coşari’nin saz isteğine duyarsız kalmayan Artvin’in başarılı ve duyarlı sivil toplum kuruluşlarının başkanları Seçkin Kurt ile Sadettin Dağ, ceviz ağacından özel olarak saz yaptırdı.

Seçkin Kurt ve Sadettin Dağ beraberindeki Aşık Coşari ile birlikte Vali Doğanay’ı ziyaret ederek, sazı Vali Doğanay’a takdim etti.

Vali Doğanay ise Artvin’in başarılı ve sevilen aşıklarından olan Aşık Coşari’ye sazı hediye etti.

Ziyaret, Aşık Coşari’nin yeni sazıyla birkaç eser seslendirmesinin ardından günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.