Ardanuç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Örnek Proje

Artvin’in Ardanuç ilçesinde faaliyet gösteren Ardanuç Gençlik ve Spor Kulübü kendi imkanlarıyla güreş antrenman ve kondisyon salonunu yaparak protokolle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devretti.

Konu hakkında bir açıklama yapan kulüp başkanı Süleyman Altundiş; “Öncelikle Ardanuç Belediye Başkanına bu konuda salon yerini tahsis ettiği için teşekkür ederim. İlçede bulunan spor severlerin yardımlarıyla bizim de önderliğimizde ilçemize çok güzel bir antrenman ve kondisyon salonu kazandırdık. Amacımız gençlerimizin spor yapabilmesi, sağlıklı bir birey olarak topluma faydalı olmaları noktasındadır. Bu tür faaliyetler gönül işidir. Ben yaklaşık olarak 30 yıldır güreş sporuyla ilgilenen birisiyim ve aynı zamanda il güreş temsilcisiyim. İlçemize böyle bir tesis kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah imkan bulduğumuz takdirde sporseverlerin katkılarıyla her ilçede bir salon açarız” dedi.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ise  yaptığı konuşmada “Kulüp başkanı arkadaşım Süleyman bey ile dönem dönem bu konuyu konuşuyorduk. Ancak bugün ilçeye gelerek yaptıklarını görünce gözlerime inanamadım. Kendisini bu anlamda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı takdir ediyorum. Ümit ediyorum ki bu takdire şayan davranışı tüm ilçelerin dikkatini çekerek gençlerin spor yapması noktasında daha çok alanı açmalarına vesile olur. Son olarak bu salonun yapılmasında büyük emekleri geçen Ardanuç Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Ardanuç Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Ardanuç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe müdürlüğü ile sporseverleri gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.