7 Mart Spor Külübü Yıldız Kız Hentbol Takımından Büyük Başarı

Artvin 7 Mart Spor Kulübü oyuncularını da bünyesinde bulunduran ve tamamı Artvin’li sporculardan oluşan Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol Takımı Okul Sporları Müsabakalarında Artvin İl Birincisi olarak Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Son 2 yıldır küçükler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye 5’inciliği bulunan Hentbol Takımında hedef; 5-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Artvin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Grup müsabakalarından başarıyla çıkarak önce Kastamonu’da yapılacak olan yarı finallere, ardından da 2-4 Haziran 2018 tarihinde Ordu’da yapılacak olan final müsabakalarına katılıp Türkiye Şampiyonu olmak.

Aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Anadolu Yıldızları Ligi’nde de yer alan Yıldız Kız Hentbol Takımı, Gümüşhane’de oynananan karşılaşmalarda birinici olarak adını çeyrek finale yazdırdı ve ardından Çorum’da gerçekleşen Çeyrek finallerde de birinci olarak yarı finale çıktı. Yıldız Kız Hentbol Takımında sıradaki hedef ise 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde Rize’de yapılacak olan yarı final müsabakalarından da zaferle ayrılıp 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Amasya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu olarak belirlendi.

Haziran Ayında Alanya’da yapılacak olan Kulüpler arası Türkiye Hentbol Şampiyonasına katılacak olan Artvin 7 Mart Spor Kulübü Yıldız Kız Hentbol Takımında da hedef Türkiye Şampiyonluğu.

7 Mart Spor Kulübü Yıldız Kız Hentbol Takımı oyuncularını, antrenörlerini ve kulüp yöneticilerini tebrik ederiz.

Artvin ASKF Başkanlığı